
Jak działa system Ordo Templi Orientis?
O.T.O. bywa często postrzegane jako organizacja inicjacyjna posiadająca określoną strukturę stopni, rytuałów i nauk. Jednak takie
Kim jesteś? Czy znasz swój potencjał? Czy wiesz, czego szukasz?
Miłość jest prawem, miłość podług woli.
Czym zajmuje się O.T.O.? Naszym celem jest promowanie filozofii thelemy, ze szczególnym naciskiem na kultywowanie indywidualnej wolności, dyscypliny i samopoznania oraz tworzenie uniwersalnego braterstwa.
Braterstwo to jest oparte w dużej mierze na zasadach przedstawionych w pismach Aleistera Crowleya i innych historycznych przywódców O.T.O.
O.T.O. dokłada starań, by zapewnić swoim członkom zaplecze edukacyjne w naukach hermetycznych, oraz daje możliwość twórczej ekspresji i rozwoju wspólnych relacji społecznych i zawodowych. Tworzy także platformę akademicką i kulturalną, dzięki którym – między innymi poprzez organizowanie konferencji i wystaw oraz wydawanie publikacji – ma miejsce pogłębiona eksploracja filozofii thelemy i jej propagowanie.
Program O.T.O. został stworzony w oparciu o główny manifest thelemy, Księgę Prawa, według której każdy człowiek jest wyjątkową, piękną i promienistą gwiazdą. Główne zadanie każdej gwiazdy polega na zrozumieniu swojej „orbity” – odkryciu Prawdziwej Woli, czyli życiowego powołania. Nasza wyjątkowa Wola skrywa się za maską społecznych i kulturalnych konstruktów, fałszywych idei, zwodniczych pragnień, ignorancji i wdruków.
Aby doświadczyć pełni życia – życia przepełnionego poczuciem celu, radością i wolnością – musimy odkryć Wolę i pracować w kierunku jej urzeczywistnienia, któremu będzie towarzyszyć skupienie na celu, obiektywność i wewnętrzny spokój.
System Ordo Templi Orientis oferuje praktyczną wiedzę pozwalającą uświadomić sobie wyjątkowość naszego życia i patrzeć na nie jak na prawdziwy sakrament. E.G.C., czyli specjalna sekcja wewnątrz O.T.O.,
tworzy natomiast platformę do kontemplacji nad cudem życia i oddania szacunku siłom, które to życie tworzą.
Główna aktywność E.G.C. polega na celebracji Mszy Gnostyckiej. Rytuał ten czci wzniosłość działania sił wszechświata, lecz nie wprowadza spornych metafizycznych teorii. Nie ma w nim żadnego oświadczenia na temat natury, które mogłoby zostać poddane krytyce przez materialistycznego człowieka nauki.
Msza Gnostycka jest niezwykle złożoną i wielowarstwową ceremonią. Przypomina o naszej pierwotnej tożsamości z witalnymi mocami życia. Stanowi istną symfonię, do której kompozycji przyczyniły się historia, symbolika, sztuka, mistycyzm i magija. Każda celebracja mszy jest wyrazem wieczności przebijającej się przez zasłonę doczesności, jest manifestacją ponadczasowej tajemnicy, w której splata się życie każdego z nas. Podczas Mszy Gnostyckiej nie udziela się zwykłego eucharystycznego sakramentu chleba i wina, lecz sakramentu samej egzystencji, którą jest ekspresja boskości wstępującej w materię, aby ekstatycznie urzeczywistnić swe możliwości.
W trakcie mszy oddajemy cześć generatywnym mocom, dzięki którym powstało Życie. Oddajemy cześć ziemi, na którą opadła rosa Światła. Oddajemy cześć Tajemnicy Tajemnic, wielkiej Zagadce istnienia, która przejmuje nas drżeniem.
Aleister Crowley, The Confessions

O.T.O. bywa często postrzegane jako organizacja inicjacyjna posiadająca określoną strukturę stopni, rytuałów i nauk. Jednak takie

Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem. Academia Ordo Templi Orientis (AOTO) z przyjemnością ogłasza o konferencji,

Bafomet w credo Mszy Gnostyckiej jest symbolem zjednoczenia przeciwstawnych sił i tajemnicy życia w ujęciu thelemicznym.
W trzeciej części credo Bafomet ukazany jako Wąż i Lew reprezentuje punkt spotkania energii i materii, Hadita i Nuit, męskości i żeńskości. W tym artykule analizujemy, czym jest Bafomet w doktrynie thelemy, jak łączy się z symboliką Tarota, kabały i mitraizmu oraz dlaczego stanowi klucz do zrozumienia kosmologii Mszy Gnostyckiej.

,,Najniegodziwszy człowiek na świecie” – to określenie z brytyjskiego tabloidu ,,John Bull” jest chyba najczęstszym opisem Crowleya, na jaki

Jak wstąpić do Ordo Templi Orientis. Wstąpienie do Ordo Templi Orientis odbywa się poprzez inicjację Minervala (0°)

Poniższy artykuł wyjaśnia, kim jest Babalon w thelemie, odnosząc się do Credo, Mszy Gnostyckiej i kabalistycznej symboliki. Pokazuje